Horská cyklistika je, jak napovídá název, cyklistikou na středním až těžším terénu, často v lese a na polních cestách. Trasa pro horské kolo může být speciálně upravená, ale zároveň i neupravený sjezd terénem. Velmi důležitým faktorem pro správný výběr horského kola je stanovení převážného využití, členitost terénu, atd... na základě těchto faktorů Vám v odborné prodejně poradí správnou kategorii horského kola.

Použití moderního odpružení ESPS ve vybraných modelech horských XC kol (cross country, zdvih 100mm), které je založeno na jednom otočném bodu, znamená, že díky této konstrukci můžete využít trakci, kterou nabízí MTB Full bike, tj. celoodpružené horské kolo, bez ztráty účinnosti kontaktu s povrchem a s minimální ztrátou síly šlapání. Rámy našich kol jsou vyrobeny z hliníku nebo karbonu, udržují progresivní geometrii, díky které je jízda na horském kole KROSS předvídatelná s plnou ovladatelností.

Horské kolo KROSS s karbonovým rámem s odpružením ESPS, konkrétně model KROSS EARTH TE sedlá náš aktuálně nejúspěšnější MTB XC jezdec Ondřej CINK, který bude reprezentovat ČR na Olympiádě v Tokiu 2021.

Horská kola Kross jsou nejen závodními modely kol typu MTB XC, ale také sportovní a rekreační modely - LEVEL, HEXAGON. Modely horských kol určených pro agresivnější jízdu težším terénem jsou modely SOIL a MOON s vyššímy zdvihy přední odpružené vidlice a zadního tlumiče (130-160mm).

Naše nabídka zahrnuje také dámskou kolekci KROSS MTB Femi Line, jejíž rámy byly přizpůsobeny ženské postavě. Nejčastěji vybírané dámské kola jsou MTB modely LEA na 27" nebo 29" kolech. Vybrané modely horských kol mají hydraulické kotoučové brzdy, jejich největší výhodou je mnohem větší brzdná síla.

Žádná položka