EBIKE, neboli elektrokolo je ideální pro ty, kteří mají rádi dlouhé trasy, dostatečnou kapcitu síly a nové výzvy. Věřte nám, že jízda na elektrokole je opravdu "elektrizující" zážitek. Díky elektrické podpoře můžete jet kamkoli, kde jste předtím meli obavu vyjet. Nyní máte možnost poznat vzdálenější krásy vašeho okolí, zdolat strmější stoupání, navštívit vzdálenější přátele a mnoho dalšího. To vše stále s dostatečným komfortem a silou pro komfortní návrat zpět. Na horském elektrokole může také plně využít potenciál jízdy v náročném horském terénu, případně sjíždět dnes velmi oblíbené TRAIL parky. Horské elektrokolo je ideální společník na aktivní dovolené kdekoliv u nás, ale i v zahraničí. 

Použitý pohon Shimano Steps MTB E8000 je systém určený pro elektrická horská kola. Hardtail E-MTB je řada kol, ve kterých byly použité 120 mm odpružené vidlice, které zaručují  pohodlí a bezpečnost při jízdě na nezpevněném terénu. Naše RVS zavěšení zadní pohyblivé části celoodpruženého modelu KROSS SOIL BOOST je založeno na rafinované geometrii a virtuálním otočném bodu. To eliminuje "pohupování" při šlapání a také udržuje citlivost zadní stavby v jakékoli poloze.

Při navrhování bateriového systému jsme se zaměřili na použitelnost i design. Naše elektrická kola jsou vybavena čtyřpístovými brzdami a integrovanými bateriemi 504 a 630 Wh. Motory na kolech jsou lehké a tiché, jejich hlavní výhodou je odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Moderní elektrické pohony plynule podporují cyklistu při jízdě do kopce, proti větru i při komfortní jizdě po cyklostezce. Moderní motory STEPS světového výrobce SHIMANO mají tři hlavní stupně přípomoci (ECO, TRAIL, BOOST) a jeden mód pro chůzi s kolem (WALK).

Pokud hledáte kolo, které bude ideální na jízdu po městě, bude řada elektrických kol Shimano Steps City perfektní volbou. U těchto modelů se využívají motory s lehčí a menší konstrukcí, kde není požadován tak vysoký výkon přípomoci. Tím je možné využít i menší kapacity baterie, tyto řešení pak mají významný vliv na snížení hmotnosti kola.