ELEKTROKOLA / eBike

Naše elektrokola / e-biky s elektrickým pohonem jsou jízdní kola, která svému uživateli otevírají zcela nové možnosti. Díky propojení jízdního kola KROSS a nejkvalitnějším elektrickým pohonem od Shimana může jet cyklista mnohem dále, pohodlněji, účinněji a v neposlední řadě i rychleji!

 

V naší nabídce máme jednak rychlé sportovní modely vhodné do lehčího (LEVEL BOOST) i těžšího terénu (SOIL BOOST), ale také pohodlná trekingová kola (TRANS HYBRID), která umožňují pohodlnou jízdu po ulici, či zpevněných polních/lesních stezkách.

Díky elektropohonu můžete zdolávat delší vzdálenosti, náročnější stoupání a težší terén s dostatkem sil pro návrat domů. Uživatel má možnost si u pohonu SHIMANO STEPS 7000 a 8000 dávkovat přípomoc ve třech základních stupních ECO / TRAIL / BOOST. Tyto se dají v uživatelské menu ještě částečně upravovat na konkrétní potřeby uživatele nebo zvolené trasy v mobilní aplikaci E-TUBE.

Pro trekingová kola je určen pohon SHIMANO STEPS 6100, také se třemi druhy přípomoci ECO / NORM / HIGH.

Všechny tyto pohonů mají také zabudovanou čtvrtou volbu WALK, která Vám významně pomáhá "tlačit" kolo při pěší chůzi. Rychlost chůze ovlivňujete zařazeným převodem.

BATERIE

Moderní baterie jsou převážně moderní plně integrované v rámu s možností vyjmutí po uvolnění pomocí uzamykatelného zámku. Baterii je tedy možné dobíjet přímo v kole, nebo po vyjmutí v pohodlí domova. Kapacita baterie je 500 nebo 630Wh, která Vám zabezpečí až 145km dojezdu. Dojezd baterie je však závislý na povětrnostních podmínkách, celkovém zatížení kola, profilu trasy a zvoleném stupni přípomoci. Jedna z výhod moderního pohonu SHIMANO STEPS je nižší spotřeba energie, tzn. není potřebná tak vysoká kapacita baterie. Konkrétně 500Wh baterii doporučujeme pro lehčí uživatele a méně náročnější trasy 40-70km, 630Wh pro náročnější využití nebo delší trasy 60-100km. A ruku na srdce, kdo z nás absolvuje delší výlety než 80-90km. Váhový rozdíl baterií je cca 1,5kg.

Další variantou je polointegrovaná baterie (semi-integrovaná), která je částečně zasazena do rámu, která nabízí stejnou možnost nabití na kole i doma, ale nabízí příznivější cenu a lehčí konstrukční řešení o cca 1-2kg.

Poslední variantou jsou externí baterie, které jsou například v konstrukci zadního nosiče na trekingových a městských kolech. 

Moderní baterie dokáží za cca 2,5h nabít 500Wh bateri na úroveň 80% a za 4h do plné kapacity. Díky velkému rozšiřování elektrokol je možné dobít baterie na mnohých turistických místech, například v době obědu.