Ženy jsou často spojovány s pastelovými městskými koly, která jsou navržena pro jemnou jízdu městem. Velká část cyklistek však volí horská kola (MTB), silniční kola, elektrická kola a trekkingová kola. Tyto typy kol se vyznačují prvotřídním vybavením a lehkým rámem, který je nejčastěji vyroben z hliníku a u vyšších modů z karbonu.

Nejdůležitější věcí na dámských kolech je výběr správného kola pro délku nohy, potřeby a styl jízdy. Typické dámské kolo má snížený slopping (sklon) horní rámové trubky pro snadnější nasednutí na kolo. Vybraná dámská kola značky Kross jsou vybavena odpruženou vidlicí, které pohlcují nárazy způsobené jízdou po nerovném terénu, což výrazně zvyšuje komfort jízdy.

Alternativou pro dámské horské kolo může být dámské crossové nebo trekingové kolo. Tyto dámská kola jsou ideální pro jízdu po asfaltových cyklostezkách, ale i na pevném polním a lesním mírně hrbolatém terénu. Crossové kolo umožňuje ženě udržovat vyrovnanější záda než na MTB. Dámské trekingové kolo Kross má užší a jemnější pneumatiky - je již více zaměřeno pro užití na asfaltovém povrchu. 

Žádná položka